Przychodnia „Microdent”
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej

02-791 Warszawa
Natolin, ul. Meander 22
tel.: 22-648-77-55
tel. kom.: 696-013-448
Pokaż większą mapę / Show larger map

Jak wszystkim wiadomo lepiej zapobiegać chorobom niż je leczyć. Ta zasada sprawdza się również w stomatologii i dlatego w ramach profilaktyki oferujemy pacjentom (zarówno dorosłym jak i dzieciom) szereg bezbolesnych zabiegów chroniących twarde tkanki zębów jak i przyzębie, w którym są osadzone.

Instruktaż higieny - często stwierdzamy, że zęby naszych pacjentów nie są prawidłowo oczyszczone. Dlatego uczymy prawidłowej higieny nie tylko dzieci, ale również dorosłych, którzy często są zdziwieni, że chcemy rozmawiać o rzeczach tak oczywistych jak szczotkowanie zębów. Jednak po obejrzeniu obrazu z kamery wewnątrzustnej przyznają, że na naukę nie jest nigdy za późno.
Skaling z polerowaniem - usuwanie kamienia i osadu  z zębów. Zabieg ten zapobiega zarówno próchnicy jak i procesom zapalnym dziąseł. Przywraca świeży oddech.
Fluoryzacja - nakładanie na całe zęby żelów lub lakierów zawierających fluor, który wbudowuje się w strukturę szkliwa zęba czyniąc go bardziej odpornym na działanie bakterii powodujących próchnicę.
Lakowanie - zabieg wykonywany u dzieci w wieku 4-13 lat polega na pokryciu głębokich bruzd  zębów trzonowych specjalnym lakiem zawierającym fluor, co uniemożliwia osadzanie się w nich bakterii. Bardzo ważne jest, aby bruzdy nie były zainfekowane próchnicą, dlatego zabieg najlepiej jest wykonywać zaraz po wyrznięciu się trzonowców.

Często w naszych rozmowach z pacjentami poruszamy kwestię nawyków żywieniowych. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z negatywnego wpływu nieprawidłowego odżywiania na stan uzębienia. Częste pojadanie słodkich i lepkich przekąsek, soki cytrusowe, coca-cola powodują kwaśny odczyn w ustach i demineralizację szkliwa. Brak warzyw w diecie może się objawić chorobą dziąseł.

wróć do co robimy