Przychodnia „Microdent”
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej

02-791 Warszawa
Natolin, ul. Meander 22
tel.: 22-648-77-55
tel. kom.: 696-013-448
Pokaż większą mapę / Show larger map

Dziecko to bardzo trudny pacjent. Od lekarza wymaga się szczególnego podejścia, cierpliwości i  umiejętności zbudowania przyjaznej atmosfery , aby przełamać nieufność maluchów.. Nasi lekarze są uśmiechnięci i mają świetny kontakt z dziećmi. Dzięki nim wizyta w gabinecie kojarzy się dziecku z zabawą, poznawaniem nowego otoczenia, dziwnych i niespotykanych gdzie indziej przedmiotów i urządzeń np. ruchomego fotela. Stworzenie takiej przyjaznej atmosfery jest możliwe tylko wtedy, gdy dziecko nie jest przyprowadzane zbyt późno – czyli z bólem.

Dlatego szczególnie ważna jest współpraca lekarza z rodzicami.
Już ciężarnym matkom przypominamy, że stan ich uzębienia i sposób odżywiania może wpłynąć na zdrowie malucha, rodzice niemowląt dowiadują się, jak przeprowadzać pierwsze zabiegi higieniczne. Uprzedzamy o niekorzystnych następstwach przewlekłego ssania smoczka i syndromu próchnicy butelkowej.
Małe dzieci obejmujemy opieką profilaktyczną. Pierwsze wizyty adaptacyjne zalecamy już od 2-3 roku życia, co gwarantuje dobrą współpracę dziecka z dentystą w przyszłości.
Przedszkolaki i dzieci szkolne oprócz profilaktyki polegającej na lakierowaniu i lakowaniu zębów są objęte obserwacją ortodontyczną, co pozwala na wczesne wykrycie wad zgryzu i ich korektę.
Regularne wizyty stomatologiczne pozwalają również wykryć pierwsze objawy chorób ogólnych, których pierwsze symptomy pojawiają się w jamie ustnej (np. białaczka, hemofilia, anemia).

wróć do co robimy