Przychodnia „Microdent”
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej

02-791 Warszawa
Natolin, ul. Meander 22
tel.: 22-648-77-55
tel. kom.: 696-013-448
Pokaż większą mapę / Show larger map

Szynoterapia

Chrapanie, zgrzytanie i migrenowe bóle głowy można złagodzić lub wyeliminować za pomoca specjalnych szyn wykonanych indywidualnie dla pacjenta. Stomatolog po zebraniu wywiadu i dokładnym zbadaniu może ocenić, czy może pacjentowi pomóc w pozbyciu się tych uciążliwych objawów.

Chrapanie może być spowodowane różnymi czynnikami. Czasem  jednak wystarczy ustabilizowanie  żuchwy w stosunku do szczęki za pomocą indywidualnie wykonanej szyny w takiej pozycji, która zapewni swobodny przepływ powietrza przez nosogardło: w ten prosty sposób eliminuje się chrapanie i wyklucza niebezpieczny bezdech senny.

Zgrzytanie i zaciskanie zębów będące przyczyną  ich patologicznego starcia leczy sie szynami relaksacyjnymi, zapobiegającymi nadmiernemu napięciu niektórych  mieśni  twarzoczaszki. Do tej grupy można zaliczyć dość popularną szynę NTI. Ta ostatnia daje dobre efekty w leczeniu migren.

 Szyny relaksacyjne stosuje sie również u pacjentów zaciskających i ścierających zęby po wykonanu drogich prac ceramicznych w celu ich ochrony przed uszkodzeniem w wyniku parafunkcji.

wróć do co robimy