Przychodnia „Microdent”
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej

02-791 Warszawa
Natolin, ul. Meander 22
tel.: 22-648-77-55
tel. kom.: 696-013-448
Pokaż większą mapę / Show larger map
Skuteczność past do zębów często nie zależy od ich ceny.

Pasty do zębów powinny posiadać właściwości oczyszczające powierzchnię zębów z osadów, zwiększać odporność zębów na próchnicę, wpływać korzystnie na dziąsła. Nie powinny oddziaływać szkodliwie na szkliwo zębów. Standardowe pasty są pod tym względem podobne.
Są też pasty  o specjalnym działaniu ukierunkowane na pewną grupę odbiorców np. pasty dla palaczy o nieco bardziej agresywnym działaniu ( należy je stosować ściśle z zaleceniami producenta i bardzo dokładnie płukać po umyciu jamę ustną), pasty dla małych dzieci o mniejszej dawce fluoru (dzieci nie potrafią dokładnie płukać i wypluwać, użycie pasty dla dorosłych może spowodować połknięcie przez dziecko fluoru w dawce nieobojętnej dla zdrowia), pasty skierowane do osób posiadających problemy z krwawiącymi dziąsłami, posiadające w swoim składzie składniki o działaniu przeciwzapalnym, odkażającym, zmniejszającym krwawienie z dziąseł.
Inne pasty adresowane są do pacjentów z nadwrażliwością zębów na ciepłe lub zimne pokarmy. Blokują one kanaliki zębinowe obnażonych szyjek zębowych  i  startych powierzchni żujących zębów, przez co zmniejszają dolegliwości bólowe.

Coraz modniejsze w ostatnim czasie są pasty do zębów , które posiadają właściwości wybielające.

Ich codzienne stosowanie może, jak twierdzą  producenci ,wpłynąć na delikatne rozjaśnienie barwy zębów. Należy jednak bardzo ostrożnie używac reklamowanych produktów – mogą one działać silnie ściernie i  zawierać substancje osłabiające szkliwo. Lepiej w takich sytuacjach zaufać uznanym producentom past.

 

Niezależnie od tego, jaką pastę mamy do dyspozycji, pełni ona rolę jedynie wspomagającą – najważniejsze jest prawidłowe i odpowiednio długie szczotkowanie.